فرآورده های بهداشتی و آرایشی
گواهینامه رضایتمندی مشتری ISO 10004:2012
از شرکت MOODY INTERNATIONAL انگلستان

تاریخچه ای مختصر از بارفتن

بارفتن نوعی بلور نیمه شفاف و ضخیم و نقش دار است. برای اولین بار در نیمه آخر سده 17 میلادی کارخانه بارفتن کلریسی Clerissy شروع به ساختن بارفتن کردند و شاهد موفقیت های بیشماری در این عرصه شدند که البته این موفقیت ها با پیوستن یک خانواده نقاش به کارخانه بسیار چشمگیرتر شد.

کارخانه کلریسی بعد ها قیبی به نام ژورف اولری پیدا کردند که اهل مارسی بود، وی در ابتدا کار نقاشی بارفتن را در کارگاه های کارخانه کلریسی آغاز کرد و بعد به مارسی رفت و به عنوان بارفتن ساز شهرت گرفت. وی بعدها به اسپانیا سفر کرد و در آنجا یک کارخانه بارفتن سازی تاسیس کرد. در اسپانیا رموز رنگ های آتش بزرگ را فرا گرفت.

در سال 1818 برادران فرت Ferrat امکان نوینی در عرصه ساخت بارفتن به وجود آوردند و آن آتش کوره بارفتن بود که به معنای پختن گل مخصوص بارفتن در میان پوشش راست گوش مخصوص است.

در دوره قاجار این صنعت وارد ایران شد و مورد توجه اشراف و ثروتمندان قرار گرفت.

امروزه گونه‌های مختلفِ کدر بارفتن، به رنگهای شیری، آبی روشن، سبزِ روشن، زرد و صورتی مرغوبتر است.​​

 

بارفتن‌، دكور يا تزئين 

لاروس مي نويسد كه شرق از سده هشتم ميلادي از راز بارفتن آگاه بوده است. بارفتن توسط اعراب به صقیله وشهر بالئارس در اسپانیا و ایتالیا و فرانسه راه یافت. نمونه ای از بارفتن های قدیمی در تصاویر زیر نمایش داده شده است. تصاویر نقاشی آرایش گل ها روی بشقاب بارفتن موستیه قرن هجدهم میلادی است. بارفتن سازي بدین صورت است که پس از پختن خاك ويژه بارفتن روي ظرف نقش دلخواه را مي زنند. سپس آتش بزرگ نقش را روي ميناي  خام زده و بارفتن را در ظرف چهارگوش گلي كوره قرار ميدهند، در اين حال بارفتن بي آنكه مستقيماً باآتش تماس داشته باشد براي بار دوم با آتش پخته مي شود.

 

 

            

 

 

 

 

 

 

شرکت زرین دره (سهامی خاص) در سال 1361 تاسیس شد و نام بلور بارفتن را که سمبل زیبایی در ساختار و پاکی است بر روی فرآورده های بهداشتی و شوینده خود نهاد. امروز فرآورده های بهداشتی و آرایشی بارفتن نامی آشنا در صنعت شوینده کشور در شرق ایران است.