فرآورده های بهداشتی و آرایشی
گواهینامه رضایتمندی مشتری ISO 10004:2012
از شرکت MOODY INTERNATIONAL انگلستان

مایع ظرفشویی یک جزء اصلی در کنار سینک است، اما به غیر از شستن ظروف دارای قدرت پاک‌کنندگی فوق‌العاده در سراسر خانه می‌باشد؛ به این دلیل که این مایع ملایم است و انتخاب بهتری نسبت به برخی مواد شیمیایی قوی‌تر است، بنابراین از این مایع در جاهای دیگری هم می‌توانید استفاده کنید:

1-پاک کردن لکه‌های چربی روی لباس

;سس سالاد بر روی لباس ریخته است؟ مقدار کمی از مایع ظرفشویی را بر روی لکه بمالید و سپس با آب بشویید (این عمل یک روش عالی برای از بین بردن سیاهی دور یقه نیز می‌باشد). مایع ظرفشویی دارای ملایمت کافی برای ازبین بردن لکه‌های بیشتر پارچه‌ها حتی پارچه‌های پشم و ابریشم قابل شستشو است که از طریق شوینده‌های ماشین لباسشویی به دلیل وجود آنزیم‌های از بین برنده لکه آسیب می‌بینند.

2- تمیز کردن کف حمام و آشپزخانه

در یک سطل آب گرم تنها دو قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی بریزید و این محلول را بر روی کاشی کف بریزید.

3- از بین بردن دوده وسایل خارج از خانه (پاسیو، حیاط)

مقداری از مایع ظرفشویی را به کاسه آب گرم اضافه کنید و آن را بر روی میز و صندلی بکشید و سپس آبکشی کنید.

4- براق کردن جواهرات

ترکیب مایع ظرفشویی با آب گازدار یک روش سریع برای تمیز کردن زیورآلات است. جواهرات را در این ترکیب مایع ظرفشویی و آب گازدار در داخل کاسه به مدت 5 دقیقهقرار دهید. سپس آن را در داخل کف بمالید و بعد با مسواک نرم برای از بین بردن هرگونه جرم آن را بشویید.

5- تمیز کردن شانه و برس

برای از بین بردن چربی مو بر روی برس یا شانه از ترکیب کف آلود چند قطره مایع ظرفشویی با آب گرم استفاده نمایید.

6- به دام انداختن و کشتن مگس‌های میوه

سه قطره مایع ظرفشویی را به مایع سرکه اضافه کنید (مقداری از کثیفی را جذب می‌کند)، این مایع کشش سطعی سطح را از بین می‌برد و مگس‌ها غرق خواهند شد.

7- از بین بردن لکه بر روی فرش

یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی را در دو فنجان آبگرم حل کنید، با استفاده از پارچه تمیز آغشته به این محلول لکه را پاک کنید و این کار را انقدر تکرار کنید تا لکه جذب پارچه سفید شود و از روی فرش کاملا پاک شود.  سپس با اسفنج آغشته به آب سرد بر روی آن بمالید و بعد با پارچه تمیز خشک کنید.

8- پاک کردن کابینت‌های آشپزخانه

نه تنها ابزار پخت و پز شما، بلکه کابینت می‌تواند در زمان درست کردن غذا به خود چربی بگیرد. با اضافه کردن مقداری مایع ظرفشویی و آبگرم، چربی را از بین ببرید. سپس با یک پارچه دیگر آن را خشک کنید.

9- از بین بردن لکه‌های سخت و جامد

اگر شما متوجه لکه‌ای بر روی کف گاراژ شدید، لکه را با جوش شیرین بپوشانید و سپس مقداری مایع ظرفشویی بریزید. با یک برس پلاستیکی بر روی آن بکشید و اجازه دهید تا چند ساعت بر روی آن بماند. آبکشی نمایید و این عمل را تکرار کنید تا لکه کاملا از بین برود.