فرآورده های بهداشتی و آرایشی
گواهینامه رضایتمندی مشتری ISO 10004:2012
از شرکت MOODY INTERNATIONAL انگلستان

تمیز کردن سنگ های حمام و دستشویی با نوشابه

هر کسی تا به حال فقط یک بار نظافت سرویس های بهداشتی را انجام داده باشد می داند انجام این کار تا چه اندازه سخت و طاقت فرساست. چون لکه های سیاه و کدری که روی سنگ ها و کاشی های حمام و دستشویی می نشینند به این سادگی پاک نمی شوند. در این میان تولیدکنندگان محصولات پاک کننده محلول هایی مانند تمیزکننده کاسه توالت بارفتن را به بازار عرضه کرده اند که کمک کننده هستند. اما ما می خواهیم ایده ای جدید بدهیم و گزینه ای دیگر به عنوان پاک کننده ای قوی در اینجا به شما معرفی کنیم.  همه ما با نوشابه های گازدار آشنا هستیم. چه قدیمی ها و چه امروزی ها حداقل یک بار لیوان کوکاکولا سر کشیده اند و گاز آن به شکلی دوست داشتنی گلویشان را سوزانده است. پس از شما دعوت می کنیم تا در ادامه این مطلب با کاربرد دیگر این نوشیدنی سیاه آشنا شوید.

الف- برای نظافت توالت نوشابه سیاه را در داخل کاسه توالت بریزید. آن را به دیواره بریزید. آن را به سمت لکه ها جریان دهید و سپس داخل کاسه بریزید.

​ب- اجازه دهید حداقل به مدت یک ساعت باقی بماند. اسید موجود در نوشابه لکه ها را از بین می برد. برای تمیزی بیشتر توصیه می شود اجازه دهید نوشابه در طول شب آنجا بماند.

پ- به اختیار خود توالت را برس کنید. اگر تعداد زیادی لکه سمج وجود دارند شما باید آنها را قبل از رفتن به مرحله بعد با برسی تمیز کنید.

ت- سیفون را بکشید. در نهایت بعضی از لکه های آهکی با اسید فسفریک نوشابه محلول می شوند.
ث- در نهایت اگر مشکل همچنان باقی بود، از تمیزکننده توالت که حاوی اسید کلریدریک می باشد، مانند تمیز کننده کاسه توالت بارفتن استفاده کنید. همچنان که نوشابه می تواند لجن ها و لکه های کاسه توالت شما را پاک کند اما تمیزکننده موثری نیست. شکر موجود در نوشابه می تواند چسبندگی کاسه توالت را از بین ببیرد و محیط مناسبی برای باکتری ها ایجاد کند. در اینجا تعداد دیگر از محلول های تمیزکننده وجود دارد که شما می توانید استفاده کنید که شامل:     
 
محلول اول) نصف پیمانه سرکه و یک چهارم پیمانه جوش شیرین (یا دو قاشق چای خوری بوراکس) داخل نیم گالن (دو لیتر) آب مخلوط کنید. آن را داخل کاسه توالت بریزید. یک ساعت صبر کنید و سپس سیفون را بکشید.
 
محلول دوم) برای از بین بردن قارچ ها یک قسمت هیدروژن پراکسید با دو قسمت آب را داخل بطری اسپری مخلوط کنید، به قسمت های قارچی اسپری بزنید، حداقل یک ساعت صبر کنید، برس بزنید و سپس سیفون را بکشید. 
 
منبع : PHow
 جمع  آوری و تالیف: گروه تحقیق و توسعه بارفتن