فرآورده های بهداشتی و آرایشی
گواهینامه رضایتمندی مشتری ISO 10004:2012
از شرکت MOODY INTERNATIONAL انگلستان

چگونگی استفاده صحیح از مایع ظرفشویی

مایع ظرفشویی شوینده ضروری هر خانه‌ای است؛ اما آیا شما به درستی از آن استفاده می‌کنید؟ مطالب زیر را بخوانید و نکات و ترفندهایی برای بدست آوردن بهترین نتیجه در زمان شستشو به دست آورید!

مایع ظرفشویی چیزی است که برای بسیاری از ما پذیرفته شده است. ما هر روز از آن به عنوان وسیله‌ای ضروری استفاده می‌کنیم و هنوز تعداد کمی از ما در مورد آن می‌دانیم. آیا می‌دانید که چرا مهم برای شستشو است؟ آیا می‌دانید که چگونه کار می‌کند؟ آیا می‌دانید که چگونه به صورت ایمن در خانه استفاده کنید؟ یا نه؟ در اینجا هر چیز که شما نیاز به دانستن آن دارید گفته شده است:

مایع ظرفشویی برای چه چیز استفاده می‌شود؟چرا از مایع ظرفشویی برای شستن ظروف استفاده می‌کنیم؟

خب واضح است. تصور کنید موهای خود را به تنهایی با آب بشویید و یا لباس‌ها را بدون استفاده از مواد شوینده بشویید. این مایع ظروف را تمیز می‌کند و هر نوع باکتری به جا مانده از گوشت و ماهی را از بین می‌برد. پاک کردن چربی چسبیده به ظروف مانند شیشه شیر نوزاد و چیزهای دیگربه دلیلنامحلول بودن چربی در آب نیاز به یک مایع ظرفشویی از جمله محصولاتی مانند بارفتن دارد که می‌تواند چربی را از بین ببرد و ظرف برای استفاده دوباره تمیز کند. البته مایع ظرفشویی فقط برای شستن ظروف استفاده نمی‌شود مثلا برای براق کردن جواهرات، شستشوی برس‌های مو و غیره می‌توان استفاده کرد.

چگونه مایع ظرفشویی کار می‌کند؟

مایع ظرفشویی به صورت هوشمندانه عمل می‌کند. محلول مایع ظرفشویی شامل مولکول‌هایی است که دارای دو جنبه مخالف هستند: یک جنبه هیدروفیلیک (آبدوست) و یک جنبه هیدروفوبیک (آبگریز) می‌باشد. انتهای آبگریز مولکول‌ها به چربی روی ظروف می‌چسبد، در حالیکه انتهای آبدوست به آب می‌چسبد. خوشبختانه انتهای آبدوست قوی‌تر است و مولکول‌ها به سمت آب با انتهای چسبیده به چربی کشیده می‌شوند. آیا هوشمندانه نیست؟

چقدر مایع ظرفشویی استفاده کنید؟
آیا شما از آن دسته از افرادی هستید که مایع ظرفشویی را به طور مستقیم بر روی ظروف بریزید؟ مایع ظرفشویی حاوی SLS است که باعث ایجاد کف زیاد می‌شود. بنابراین اضافه کردن چندین قطره مایع ظرفشویی برای کلیه ظروف کافیست.

 جمع  آوری و تالیف: گروه تحقیق و توسعه بارفتن